brikety rekord úvod
brikety rekord
brikety rekord logo

EKOLOGIE
se vyplácíMy vyrábíme ekologicky se všemi certifikacemi

Energetický komplex Schwarze Pumpe v německé Dolní Lužici, přibližně 130 km jižně od Berlína a nedaleko českých a polských hranic, patří k nejmodernějším a nejinovativnějším závodům svého druhu v Evropě. Těžba uhlí jde zde ruku v ruce s výrobou elektrické energie a produkce paliva je úzce napojena na technologický výzkum. Součástí výrobní technologie jsou i moderní odprašovací zařízení, díky nimž je provoz celého komplexu nízkoemisní.
Zdejší procesy jsou velmi efektivní a šetrné k životnímu prostředí, samozřejmostí je cílená rekultivace krajiny.

Na výrobu kvalitních krbových briket a vysoce účinného průmyslového paliva se zde používá výhradně uhlí z dolů Welzow-Süd a Nochten, které má nízkou sirnatost a při spalování produkuje jen velmi malé množství popela.

I díky tomu jsou zdejší výrobky držiteli certifikátů DIN, certifikátů kvality Testbild a pravidelně získávají ocenění za udržitelný přístup.

Certifikace získaly také nové dřevěné brikety a pelety.EN+, PEFCFSCJak můžete pomoci vyTopte pouze certifikovanými palivy. I tuhá paliva mohou být šetrná, pokud produkují jen málo spalin a emisí CO2.

Nekvalitní nebo nevhodná paliva, která produkují velké množství emisí a škodlivin, mají nejen negativní vliv na životní prostředí, ale navíc mohou poškodit vaše topné zařízení nebo komín. Hrozí vám nejen stížnosti sousedů a pokuty, ale také nemalé částky za opravy.Čím tedy rozhodně netopit?

Chování zohledňující kvalitu životního prostředí je podporováno i evropskými a státními programy. Na moderní kotle na pevná paliva (certifikované nízkoemisní brikety) nebo hybridní systémy lze získat finanční příspěvek z programu Zelená úsporám nebo kotlíkovou dotaci.

ZPĚT
Kompletní nabídka +420 232 007 070
retail@epresources.cz Českobratrská 3321/46
702 00 Ostrava